Sıkça Sorulan Sorular SSS

Çekim öncesinde tanışmak neden önemli?
Çekim öncesi sizleri ofisimize davet ederek ya da görüntülü konuşarak tanışmak bizim için çok önemli. Çünkü standart mekanlarda aynı tarz fotoğraflar ve filmler çekmek yerine sizin hikayenizi o günün ruhuna uygun olarak anlatmak istiyoruz. Çekim öncesi yaptığımız bu görüşmede çekim günü detaylarını, tarzınızı ve isteklerinizi öğrenerek çekimimizi size özel şekillendiriyoruz. Böylelikle çekim günü oldukça rahat ve eğlenceli geçiyor. Bu sayede hikayenize tüm doğallığıyla tanıklık edip kendi bakış açımızla anlatabiliyoruz.
Çekimlerinizi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Öncelikle aynı güne birden fazla çekim planlaması yapmıyoruz. Düğün hikayesi çekimlerimizde güne sizinle başlayıp isteğinize göre ilk dansa ya da gecenin sonuna kadar fotoğraf ve video çekimi yapıyoruz. Dış çekimlerimizde ise güneş ışığını en güzel şekilde kullanabileceğimiz saatlerde çekimlerimizi planlıyoruz. Çekimleri en az 2 kişilik bir ekiple gerçekleştiriyoruz, ekibimizin sayısı taleplerinize ve düğün planlamasına göre de değişiyor.
Çekim mekanlarını nasıl belirliyorsunuz?
Standartlar mekanlar kullanmak yerine yeni yerler keşfetmeyi ve size özel yerleri kullanmayı tercih ediyoruz. Bunun için sürekli olarak yeni yerler keşfedip tarzınızı en iyi şekilde yansıtabileceğimiz yerleri çekim öncesinde size öneriyoruz. Ayrıca sizin için önemi olan mekanları kullanarak (eviniz, tanıştığınız mekân, balayı vb.) size özgü bir çekim gerçekleştirebiliyoruz.
Düğün hikayesi çekimi ve dış çekim farkı nedir?
Düğün hikayesi çekimlerimiz bütün gün boyunca belgesel tarzında fotoğraf ve video çektiğimiz çekim türüdür. Dış çekimden farkı düğün hikayesi çekimlerimizde bizim varlığımızı tamamen unutmanız 🙂 Çünkü size müdahale etmeden ve poz verdirmeden o gün yaşadığınız tüm doğal anları ve duyguları sanatsal ve sinematik şekilde ölümsüzleştiriyoruz. Size düşen ise sadece günün tadını çıkarmak ve anı yaşamak.
Poz vermeyi sevmiyoruz nasıl dış çekim yaptıracağız?
O zaman çok doğru yerdesiniz çünkü biz de poz verdirmeyi sevmiyoruz 🙂 Peki dış çekimlerimizi nasıl yapıyoruz? Geleneksel dış çekim ile belgesel fotoğrafçılığını harmanlıyoruz ve fotoğraflarınızı gönderdiğimizde ortaya çıkan pozları nasıl verdiğinize şaşırıyorsunuz 🙂 Çünkü size duruşunuzu, tutuşunuzu, bakışınızı tarif etmek yerine oluşturduğumuz samimi ve eğlenceli çekim ortamı sayesinde sizi istediğimiz doğal pozu verecek duyguya girmeniz için yönlendiriyoruz. Siz poz vermekten çok anı yaşıyorsunuz biz de fotoğraflıyoruz.
Ankara dışında çekim yapıyor musunuz ve ek ücret talep ediyor musunuz?
Türkiye’nin her yerinde ve yurtdışında çekim yapıyoruz. Yeni yerler keşfetmekten ve farklı coğrafyaların özelliklerini video ve fotoğraflarımıza yansıtarak anılarınızı ait oldukları mekanla birlikte ölümsüzleştirmekten çok keyif alıyoruz. Yakın mesafeler için paket fiyatlarımızdan farklı bir ücretlendirme yapmıyoruz, sadece uzak mesafeler için yol ücreti talep ediyoruz. Bir günden uzun süren çekimler için ekstradan konaklama ücreti talep ediyoruz ancak konaklama imkânımız olan birçok ilde de buna gerek kalmıyor.
Düğün mekanımızın anlaşmalı fotoğrafçısı var ne yapmalıyız?
Düğün mekânı fotoğrafçılarının asıl çalışma alanı bazı önemli anların ve konukların fotoğraflarının basılması ve o gece satın alınma ihtiyacının karşılanmasıdır, bu bakımdan mekân fotoğrafçısıyla birlikte çalışmakta genellikle sorun yaşamıyoruz. Bazı mekanlar aksini diretse de düğün hikayesi ya da dış çekim için aynı fotoğrafçıyla çalışmak mecburiyetinde değilsiniz. Düğün mekânı ile anlaşma sürecinde bu konudaki çekincenizi dile getirmeniz durumunda muhtemelen problem yaşamayacaksınız. Ancak cezai şart öne sürmeleri durumunda yasal olarak bunun mümkün olmadığını bilmeniz gerekir çünkü bu sözleşme sizinle değil düğün mekânı ile düğün fotoğrafçısı arasındadır, dolayısıyla bu ceza ücretini size yansıtamazlar.
Fotoğrafları ne zaman ve nasıl teslim ediyorsunuz?
Çekim için ayırabildiğiniz süreye göre değişmekle birlikte düğün hikayesi çekimlerimizde yaklaşık 1000 fotoğraf teslim ediyoruz. Çekim sonrasında 2-3 gün içinde 20-30 adet fotoğrafı işleyerek ön gönderim yapıyoruz, böylelikle tüm fotoğrafları beklemeden sosyal medya hesabında sıcağı sıcağına paylaşım yapabiliyorsunuz. Tüm fotoğrafları ise en fazla 20 gün içerisinde tamamını sitemizde ya da instagram hesabımızda gördüğünüz renk tonlarında işleyerek internet üzerinden teslim ediyoruz. Albümünüzü teslim alırken tüm fotoğraflarınızı filminizle beraber özel usb belleğimizle ayrıca teslim ediyoruz.
Albüm hazırlama süreci nasıl işliyor?
Biz tüm fotoğrafların gönderimini yaptıktan sonra albümde kullanılmasını istediğiniz 45-50 adet fotoğraf seçerek numaralarını bize gönderiyorsunuz. 1 hafta süre içerisinde albüm tasarımınızı yaparak baskı öncesinde sizden onay almak için gönderiyoruz. Siz onay verdikten sonra baskı için gönderiyoruz ve 15 gün içerisinde albümünüzü teslim ediyoruz.
Nasıl rezervasyon yapabiliriz?
Öncelikle düğününüze dair tüm ayrıntıları planlamak ve sizi tanıyabilmek için ofisimize gelerek yüz yüze görüşmenizi istiyoruz. Bunun mümkün olmaması durumunda internet üzerinden görüntülü görüşme ile de tanışabiliriz. Talep ettiğiniz tarihin müsait olması durumunda da çekim ücretinin %25 ini kaparo olarak alıyoruz ve o günü size ayırmış oluyoruz.
Hala Sorularınız mı var ?

Düğün veya nişan heyecanı sebebiyle hala sorularınızın olması çok normal. İster düğün fotoğrafçılığı, nişan çekimi, dış çekim, save the date. İster kısa film, klip, tanıtım filmi ve diğer konularda bize danışmaktan çekinmeyiniz! 🙂