Bu yazımızda düğün yasak mı, düğünler ne zamana kadar yasak, düğünler ertelendi mi, korona sürecinde düğün yapılır mı, covid-19 düğünleri nasıl etkiledi, düğün salonları ne zaman açılacak, düğünler ne olacak, düğünler ne zaman yapılacak, covid-19 düğün, korona düğün, ilişkilerini ve merak edilen soruları cevaplandıracağız.

Düğünler ne olacak?

Covid-19 Sürecinde Düğün Planlaması ⏲

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi hayatımızın her alanını olduğu gibi düğün planlarımızı da etkiledi. Mart ayı başında Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla çeşitli önlemler alındı. Alınan bu önlemler kapsamında düğünler yasaklandı ve nikah faaliyetleri için de birçok kısıtlama getirildi. Düğün hazırlığı yapan birçok çiftimiz de kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığını korumak amacıyla düğünlerini ertelemek ya da iptal etmek zorunda kaldı. Bu yazımızda düğün planlaması yapan çiftlerimizin bu süreçte nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatacağız.

Korona & Düğün

Öncelikle Asla Moralinizi Bozmayın!

Düğününüzü planladığınız tarihte yapamamış olabilirsiniz ancak bu en mutlu gününüze asla gölge düşürmemeli. Hatta çok şanslısınız çünkü şu an çok daha güzel bir hikayeniz var.

Doğru bir planlamayla da hayal ettiğiniz düğünü hala yapabilirsiniz. O yüzden yeni bir planlama yapmaya bir an önce başlayın.

düğünler ne olacak, korona düğün haberi görseli, düğünler ertelendi mi
Düğünler ertelendi mi?

🌳Bahar Aylarında Planlanan Düğünler Ertelendi

Bahar aylarına ve Haziran başına düğün planlayan birçok çift düğünlerini ertelemek zorunda kaldı. Haziran ayında planlı düğünü olan ve henüz erteleme yapmamış çiftlerimize de biran önce düğünlerini ertelemelerini tavsiye ediyoruz. Sürecin Haziran ayı başında kontrol altına alınacağı söylense de bu süreçte alınan tedbirlerinin aşamalı olarak kaldırılacağı unutulmamalı. Sosyal mesafeyi korumak için alınan toplu faaliyetlerin yasaklanması tedbiri en son kaldırılacak önlemlerden biri olacaktır.

Düğünler ne zaman yapılacak?

☀️Yaz Sonu ve Sonbahar Aylarına Düğün Planlaması Yapılabilir

Biz temmuz ayından önce düğün planlaması yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Bu sene evlenecek birçok çiftin de yaz sonu ve sonbahar aylarına planlama yaptığını görüyoruz. Yaz sonu ve sonbahar düğünlerinin oldukça yoğun olacağı için de bu tarihlere planlama yapan çiftlerin elini çabuk tutması ve tarihlerini bir an önce rezerve etmesi gerekmekte. Aksi taktirde kendilerine uygun bir tarih bulmakta zorluk yaşayabilecekleri ortada.

Covid-19 düğün süreçlerini nasıl etkiledi, virüs resmi,
Düğünler ne zaman serbest?

📅Planlamaya Nikah Tarihi ve Davetli Listesini Gözden Geçirerek Başlayın

Eğer düğününüz ertelendiyse ya da yeni planlama yapıyorsanız öncelikle nikah tarihinizi netleştirmeye çalışın. Yaz ve sonbahar aylarında yapılacak düğünlerde artış olması size uygun tarihin müsait olmasını zorlaştırabilir. Bu nedenle de planlama yaparken daha esnek olmanız gerekebilir. Bu durumda düğün öncesi nikah yapma ya da düğününüzü hafta içi tarihlerine alma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca düğün ve nikahlarda sosyal mesafeyi korumak için yapılan kısıtlamaları mutlaka kontrol edin. Davetli sayısında yapılacak kısıtlamalar nedeniyle yeni bir davetli listesi yapmanız ya da daha büyük bir mekanla anlaşmanız gerekebilir. Yakın zamanda nikah planlayan çiftlimizin de nikah salonlarında alınan kısıtlamalar nedeniyle ortama 10-13 davetlinin nikah salonuna alındığını unutmamaları gerekiyor.

Düğünler ne zamana kadar yasak?

Hizmet Alacağınız Firmalarla Vakit Kaybetmeden İletişime Geçin 📞

Düğününüzü ertelemeyi ya da iptal etmeyi düşünüyorsanız anlaşma sağladığınız firmalarla vakit kaybetmeden iletişime geçin. Sözleşme şartlarını gözden geçirerek nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini belirleyin. Tüm çekincelerinizi ve planlamanızı açık bir şekilde iletin ve en iyi çözümü birlikte bulmaya çalışın. Korona virüs salgınının mücbir sebep sayılması nedeniyle de tüm firmalar mümkün olan kolaylıkları sağlayacaklardır.

Yapacağınız ertelemelerde yeni tarih belirleme sürecini düğün mekanı, organizatör ve düğün fotoğrafçısı gibi hizmet aldığınız tüm firmalarla koordineli olarak yürütmeniz oldukça önemli. Ertelenen düğünler nedeniyle yaşanan yoğunluk, birlikte çalıştığınız tüm firmalarla ortak bir tarih belirlemenize imkân vermiyorsa öncelik verdiğiniz firmaları seçip onlarla koordineli olarak yeni tarihinizi belirlemenizde fayda var.

düğün yasak mı, düğünler ne zaman serbest
Covid-19 Yurt Dışında Düğün

✈️ Yurt Dışında Evlenme Planı Yapan Çiftlerimiz

Covid-19 virüsü nedeniyle alınan önlemlerden birisi de seyahat yasakları. Özellikle uluslararası uçuş seferlerinin ne zaman serbest olacağı hala belirsiz. Bu durumda yurtdışında evlenme planı yapan çiftlerin tarih ertelemelerini daha hızlı ve dikkatli şekilde yapması gerekiyor. Hem düğüne davetli olan kişilerin rahat planlama yapabilmesi için hem de yasakların kalkacağından emin olmak için daha uzun vadeli ertelemeler yapmanız gerekebilir. 2020 sonları ya da 2021 yılı için planlama yapmanızı önerebiliriz.

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak?

Korona virüs sebebiyle alınan önlemlerden birisi olan düğün salonları yasaklanmıştı.
Düğün salonları 1 Temmuz 2020 tarihinde korona virüs önlemlerine uygun olarak tekrar hizmet vermeye başlayacak.

Siz Her Şeyden Önemlisiniz!

Unutmayın, bu dönemde her şeyden önemli olan siz ve sevdiklerinizin sağlığı. Bu yüzden her şeyden önce sağlığınıza dikkat edin. Bu zorlu süreçte sadece fiziksel değil, zihinsel sağlınızı da korumaya dikkat edin. Sevdiklerinizden uzakta, onlara sarılamadan uzun zaman geçirmiş olabilirsiniz ama bunların yakında sona ereceğini ve onlara kavuşacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Sevgiyle, irtibatta kalın.

Düğün yasak mı, düğünler ertelendi mi, düğün salonları ne zaman açılacak, düğünler ne zaman yapılacak, düğünler ne olacak, covid-19 düğünleri nasıl etkiledi, düğünler ne zaman serbest ve korona düğün başlıklı sorularınızı yanıtladık. Daha fazla merak ettiğiniz sorular varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Anlık & Canlı İstatistikler
Dünya ve Türkiye Covid-19
Küresel toplam
Son güncelleme:
Vakalar

Ölüm

İyileşen

Etkin

Bugünki vakalar

Bugün ölenler

Kritik

Etkilenen ülkeler

Toplam Türkiye
Son güncelleme:
Vakalar

Ölüm

İyileşen

Etkin

Bugünki vakalar

Bugün ölenler

Kritik

Milyon başına vaka

İstatistikler
Türkiye Covid-19 Günlük Veri Tablosu

T.C. Sağlık Bakanlığı Covid-19 verilerine buradan ulaşabilirsiniz.