Bu makalemizde dış çekim, düğün dış çekimi,  yerleri, dış çekim pozları, günü ve planlaması gibi konularda fikir sahibi olmanız için ele aldık.

Eskilerin düğün gününden kalan tek anılarının stüdyoda çektirdikleri yan yana olan pozlarının olduğu siyah beyaz fotoğraflarla muhakkak karşılaşmışsınızdır. Aile büyüklerinizin albümlerinde ya da çerçeve içinde evin bir köşesinde özenle saklanan bu fotoğraflar, teknolojinin ilerlemesi ve stüdyoda yapılan çekimlerin yavaş yavaş yerini dış çekimlere bırakmasıyla, devrini tamamladı ve yeni bir dönem başlamış oldu.

Günümüzde Dış Çekim Fotoğrafları

Çekimlerde doğallığı ön plana taşıyan ve farklı farklı konseptler sağlayan dış çekimlerle beraber, artık düğüne dair hatıralar başka bir boyuta taşındı. Farklı mekanların tercih edilebildiği, farklı farklı pozlar ile yüzlerce fotoğrafların çekildiği bu çekimler, özellikle tanıdığı özgürlük ile fotoğrafçılara kendi tarzını oluşturmaya imkan vermiş oldu.

düğün dış çekim
Dış çekim pozu, düğün dış çekim pozları

Her fotoğrafçının olduğu gibi bizim de dış çekim için uyguladığımız bir tavrımız ve tarzımız var. Biz, dış çekimlerin standart stüdyo fotoğraflarına alternatif olarak ortaya çıktığını, farklı ve özgün bir çekim gerçekleştirme imkanı sunduğunu düşünüyoruz. Dış çekimlerimizi de bu prensiple gerçekleştiriyoruz. Her çift için onları daha iyi yansıtacağını düşündüğümüz, ilerde baktıkları zaman orada olmaktan mutlu olacakları, güzel bir anı olarak hatırlayacakları mekanları tercih ediyoruz.
Bunun için çekim öncesi tanışmak, isteklerinizi anlamak, önemli bir adım.

Dış çekim yerleri, anıtkabir düğün dış çekim

Dış Çekim Ortamı

Her şeyden önce çekim esnasında rahat edebileceğiniz bir samimiyet yakalamak, rahat rahat eğlenip gülebildiğiniz bir çekim ortamı oluşturmak, doğallığınızın ön planda olduğu fotoğraflar ortaya çıkarabilmekte en büyük etken. Çünkü bizim için doğallık birinci sırada. Kullandığımız ışık da bu nedenle doğal ışık, tercih ettiğimiz mekanlar da olabildiğince doğal mekanlar.

Dış çekim fotoğrafçısı

Günü ve Mekanı

Dış çekimler için bizim tavsiyemiz eğer mümkünse düğün günü dışında bir gün tercih etmeniz. Düğün günü stresinden uzak, herhangi bir yere yetişme telaşı olmadan çekim yapmak hem sizin için hem de bizim için çok daha keyifli bir durum. Aynı zamanda çekim mekanı için çok daha fazla alternatif sunmamız konusunda da oldukça önemli. Özellikle Ankara’da dış çekim mekanı olarak karşılaştığınız yerleri göz önünde bulundurduğunuzda alternatif mekanlar daha değerli hale gelebiliyor. Şartlar ayrı bir gün çekim yapmanıza olanak vermiyor ise burada planlama ve güzergah öncelik haline geliyor. Günün akışını bozmadan hayal ettiğiniz pozları ortaya çıkarabileceğimiz en uygun yerleri belirleyip, iyi bir planlama ile çekim yapıyoruz.

Dış çekim elbisesi
Dış çekim fotoğrafları, dış çekim resimleri
dış çekim fotoğrafı, dış çekim resimleri

Nevuna film olarak Dış çekim, doğallığı ön plana koyduğumuz bir tarz oluşturup, bu yönde istekleri olan çiftlerimize hitap etmeye çalışıyoruz. Başka bir tarzı benimseyip işini çok iyi yapan fotoğrafçılar da var. Burada sizin yapılan işlere bakıp kendi tarzınıza yakın hissettiğiniz fotoğrafçıyla çalışmanız en güzel sonucu almanızı sağlayacaktır. Bizimle çalışmak konusunda karar verdiyseniz, tanışmak için bekliyoruz 😉

Dış Çekim Fotoğrafçısı Nevuna Film
Örnek Dış Çekimimiz

Selin ve Can çiftimizin dış çekim fotoğraflarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Selin & Can
Video/Klip
Örnek Dış Çekim Videomuz