Düğün gününün hiçbir düzenleme yapılmadan olduğu gibi fotoğraflanması demektir. Belgesel düğün fotoğrafçılığı tarzının geleneksel düğün fotoğrafçılığından farkı poz verdirmeden ve müdahale etmeden, olayların doğal akışı içerisinde fotoğraflanmasıdır. Belgesel düğün fotoğrafçısı Nevuna Filmin en temel amacı tamamen size ait olan o günün hikayesini yaşandığı gibi anlatabilmektir.

Belgesel düğün fotoğrafçılığına uygun görsel
Düğüne giden mutlu gelin

Belgesel Düğün Fotoğrafçılığı 📷 ve Düğün Hikayesi

Biz belgesel düğün fotoğraflarını “düğün hikayesi” olarak adlandırıyoruz. Bu tarzda yaptığımız düğün hikayesi çekimlerimizde siz düğün gününüzü tüm heyecanı ve telaşıyla yaşarken biz de yaşadığınız bütün anları tüm doğallığı, gerçekliği ve güzelliğiyle fotoğraflıyoruz. Hazırlıkla başlayıp gecenin sonuna kadar olan süreçte gelin, damat ve onların çevresinde bulunan herkes bu hikâyenin bir parçası oluyor.

Dış Çekimden Farkı Nedir?

Dış çekim fotoğraflarında da en doğalı yakalamayı hedefliyor olsak da bu tarz çekimlerde illaki belirli bir kurgu oluyor. Düğün hikayesi / belgesel düğün çekimlerinde ise tekrarı mümkün olmayan en özel anlarınızdaki gerçek duyguları yakalıyoruz.

 

Bu anlar bazen çok eğlenceli, bazen duygusal, bazen de stres dolu olabiliyor. Kimi zaman bir babanın kızına sarılışındaki o en duygusal anlara, kimi zaman da damat ve arkadaşlarıyla keyifli bir hazırlık sürecine dahil oluyoruz.

Belgesel Düğün Fotoğrafçılığı

En Çok Tercih Edilme Nedeni?

Belgesel tarzı düğün hikayelerinin en çok tercih edilme nedeni ise düğün gününüzde yaşadığınız her ayrıntının, her duygunun bizim tarafımızdan ölümsüzleştiriliyor olması.

Belgesel tarzıyla çekilmiş, düğün hazırlığı yapan damat

Belgesel düğün fotoğrafçılığı sayesinde hem kendinize hem de günün koşuşturmacası içerisinde kaçırdığınız birçok ayrıntıya dışarıdan bir gözle tekrar bakabileceksiniz. Bundan yıllar sonra bile bu fotoğraf ve videolara baktığınızda düğün gününüzde yaşadığınız tüm anları yeniden yaşayabileceksiniz.

belgesel düğün fotoğrafçısı nevuna film
Örnek Belgesel Düğün Çekimimiz

Kristina ve Onur çiftimizin belgesel düğün fotoğrafçısı tarzındaki düğün hikayesi fotoğraflarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Kristina & Onur
Örnek Düğün Hikayesi Video

Kübra ve Akif çiftimizin düğün hikayesi klibini buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler 😊

Fiyatlandırma

Belgesel düğün fotoğrafçılığı fiyatlandırması lokasyon, tarih ve istenen paketin içeriğine göre değişebilmektedir.
Fiyatlarımız 1750 ₺’den başlamaktadır. Paket içeriklerini ve daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kaynaklar
Documentary photography, Düğün fotoğrafçılığı 18.05.2020 tarihinde esinlenilmiştir.”